Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nehty: Přírodní nebo Umělé???

10. 7. 2008

Říká se, že naše ruce jsou naší vizitkou a je to také pravda, protože o nás hodně vypovídají. Okousané nebo olámané a neupravené nehty vypadají vážně nehezky, proto si v dnešní době spousta žen nechává zhotovit nehty umělé. Když máme skvěle upravené ruce a nemusíme se o ně nijak starat a přesto vypadají báječně, máme z toho i příjemný pocit. A že způsobů na úpravu nehtů není zrovna málo, pojďme si ty nejlepší a nejznámější představit.

******************

ObrazekGelové: Snad nejznámější způsob upravování nehtů u nás. Na nehty se zpilují a aplikuje se speciální UV gel, který se zapéká v UV lampě. Pokud chceme vytvořit klasickou francouzskou manikúru, začne se po zpilování nehtů nanášet čirý UV gel který zapečeme na pár minut v lampě. Pak se na konečky netu aplikuje bílý gel a opět se nechá zatvrdnout v UV lampě. Poté se nehet natře opět čirým gelem, proces se několikrát opakuje. Pak se jen zapiluje správný tvar a je hotovo.Pro ty, které příroda neobdařila dlouhými nehty má manikérka připraven tzv. tip (část umělého nehtu, lepí se doprostřed našeho nehtu přírodního). Nevýhodou je, že  (pokud máte nehty tak 3 týdny a víc) umělý tip začne odrůstat a gel se jemně po stranách začne odlupovat.

Celá procedura trvá přibližně hodinu a půl.

Průměrná cena gel. nehtů se pohybuje okolo 500 Kč.

**********************************************************

Akrylové: Postup je naprosto stejný jako u gelových nehtů, ale místo gelu se nanáší akyl. Akryl se však hodí pro více namáhané nehty, je totiž pevnější než gel. Nevýhoda - odrůstání.

Cena se pohybuje kolem cca 500, 600 Kč.

******************

Přírodní: Nebo můžeme zůstat u svých přírodních nehtů u krterých si uděláme manikúru a nějak hezky je nalakujeme, stačí třeba jen průhlednýmj lakem. Výsledný efekt je také zajímavý, nehty vypadají přirozeně, ale upraveně. Nevýhodou je snad jen to, že si je musíme pravidelně stříhat, pilovat, odlakovat, lakovat atd.

------------------

Obrazek

Tady je jako ukázka pár obrázků gelových nehtů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Zde zase vidíme ukázku akrylových nehtů.

 

 

 

 

 

 

 

 Na doplňení gelových nebo akrylových nehtů bysme měly chodit pravidelně jednou za 3 týdny, to je totiž doba do které nehty průměrn vydrží krásné. Ale záleží na tom, jak komu rychle nehty rostou a jak je namáhá. Pokud se však rozhodneme nechat si zhotovit nehty jen na určitou příležitost (např. svatba), můžeme si je po akci zase nechat sundat. Na sundání nehtů však také musíte k manikérce, protože neodborným sundaváním byste si mohly svoje  nehty velmi poničit..


image.php.jpg

odkaz21.jpg

 

 

Osobní zkušenost: Sama mám gelové nehty již více než rok a jsem s nimi spokojená, jsou pevné, hezky vypadají a nemusím se o ně téměř starat (občas zpiluji délku). Pokud nechcete pravidelně docházet k manikérce, můžete si gelové nehty dělat sama doma. Chce to sice ten správný grif, ale za pár měsíců mohou vaše nehty s trochou snahy vypadat jako od profesionála. Na internetu můžete najít i hodně rad i typů, jak na to. A co se týče gelů, každé nehtařce vyhovuje něco jiného, ale mně osobně se nejlépe pracuje s gely od expa nails. Pokud byste měly nějaké dotazy, klidně se na mě obraťe do komentářů.

 

magic-pink.jpg

frenshnail520_520.jpg

p7180148.jpg

ruce_12354550.jpg.jpg

image.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jmachova9@seznam.cz

(Machová, 2. 4. 2012 11:45)

Prosím porďte mi, při lepení nehtů mně zůstává mezera mezi přírodním a umělým nehtem. Co dělám špatne? děiuji za odpověď

Re: jmachova9@seznam.cz

(sissi, 23. 6. 2012 10:43)

skuste si koupit větši nehty

nehty

(sisi, 23. 6. 2012 10:42)

jsou kvalitnejsi akrilove nebo gelove